ŞİDDETLE KINIYORUZ

ŞİDDETLE KINIYORUZ

 

12 Aralık 2019 gecesi reçete ile alınması gereken ilacı eczacı vermedi diye Muğla Merkez Menteşe İlçesinde bulunan üç eczaneye yapılan saldırıları şiddetle kınıyor, meslektaşlarımıza ve camiamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Niğde Eczacı Odası Başkanı

Ecz. Nihat ÖZTÜRK 

 

 
   

 

 

EŞSİZ ECZANESİ (ALTUNHİSAR)     ALTUNDAĞ ECZANESİ (BOR)     UYSAL ECZANESİ (ÇAMARDI)     ÇIFTLIK ECZANESİ (ÇİFTLİK)     ANADOLU ECZANESİ (MERKEZ)     DAMLA ECZANESİ (MERKEZ)     ALTUNSU ECZANESİ (ULUKIŞLA)    

NİĞDE BOLKAR VE ALADAĞLARI, TYANA ANTİK KENTİ, ŞİFALI SULARI, YERALTI ŞEHİRLERİ, CAMİ VE KİLİSELERİ İLE TARİHİN VE TABİATIN KALBİDİR.
Sanal Niğde Müzesi için tıklayınız

Medeniyetlerin yaşatıldığı binlerce yıllık tarihe sahip, Niğde Selçuklu ve Osmanlı Türk Devletlerinin izlerini taşıyan Türk yurdudur. Aşkın güneş ışığıyla bütünleşerek taşa yansımasının en güzel örneği Alaaddin Camii Niğde'dedir. Dünyada başka örneği olmayan gülen Meryem Ana freskinin bulunduğu Gümüşler Manastırı Niğde'dedir. Halıcılık, dericilik, elma, patates, lahana, beyaz kiraz ile tarım alanında bölgede söz sahibi bir ildir. Kaplıca ve içmeleriyle termal turizmin her daim canlı olduğu bir ildir. Geçmiş medeniyetlerin önemli ticaret ve yaşam alanı olan yeraltı şehirlerinin olduğu tarihi bir kenttir. Roma döneminden kalan Roma Havuzu ve sulama amaçlı kullanılmak üzere yapılmış olan ve dünyada örneği bulunmayan su kemerleri Niğde'dedir.