AKINCI ECZANESİ (ALTUNHİSAR)     BIYIK ECZANESİ (BOR)     UYSAL ECZANESİ (ÇAMARDI)     DENİZ ECZANESİ (ÇİFTLİK)     ULUKISLA ECZANESİ (ULUKIŞLA)    

PSİKİYATRİ POLİKLİĞİNİN TAŞINMASI HAKK.

Kamuoyuna ve İlgililere Duyuru;
Niğde Devlet Hastanesi Psikiyatri Polikliniğinin Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine taşınacağını üzüntüyle öğrendik.
Çünkü;Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezininulaşımı oldukça zordur.Hastaları zorlayan bir taşımacılık anlayışı ile hizmet vermektedir.Tabi ki kuruluşuna uygun hizmet vermesi doğaldır.
Ancak oraya başka polikliniklerin yönlendirilmesini de uygun bulmuyoruz.Nufusun büyük çoğunluğu Niğde Merkez İlçe, Merkez İlçeye bağlı 28 Belde,Çiftlik,Çamardı ,Gölcük ve yakınlarındaki köylerde oturmaktadır.Vatandaşlarımız açısından oldukça talihsiz bir olay diye değerlendiriyoruz.Bor İlçemize bağlı bütün beldelerdekihalkımızda iki araçla ulaşım sağlayacaktır.Bor da oturan vatandaşlarımız açısından değerlendirdiğimiz de ise zaten Niğdeye de bir araçla,Fizik Ted.Reh .Merkezine de tek araçla gelmeleri gerekecektir.Yani onlar için değişen bir durum söz konusuda değildir.

Ayrıca yeni açılacak Hastanede tadilat yapılmasıdaha açılmadan,''Hastane yetersizmidir ki de tadilat yapılmaktadır?'' sorusunu akıllara getirmektedir.
Yetkililerden bu durumun acilen düzeltilmesini talep ediyoruz.

Ecz.Nihat ÖZTÜRK

53. BÖLGE NİĞDE ECZACI ODASI BAŞKANI